The Lancaster Mennonite High School announced its honor roll students for the SECOND quarter.

High School

Receiving honors were:
Grade 9

Nathan T. Bowman
Rhylee Brennan
Cameron Bruso
James M. Eshleman
Jayven M. Espinosa
Anya K. Friesen
Edison Gingrich
Ava Glick
Liliana J. Greer
Karlee Hurrelbrinck
Luke Hurrelbrinck
Emma C. Irons
Zachary W. Jacobs
Kaitlin H. Jobes
Hevin S. Khilo
Samiya H. Krady
Michael G. Lees
Liliana N. Lehman
Jesse M. Longenecker
Remington P. MacKay
Gilany Marrero
Alice R. Miller
Hailey E. Nelson
Ilse H. Ness
Noah M. Niehans
Adam S. Nolt
Delmaris Nunez
Kayla A. Risser
Mary Schnabel
Maya S. Stauffer
Josiah T. Swartzentruber
Claire R. Thomas
Bella B. Watson
Emma N. Williams

Grade 10

Samuel S. Bell
Ella Brandt
Abby D. Brubaker
Ava E. Buckwalter
Abram F. Darby
Davin J. Esbenshade
Matthew Friesen
Charlize N. Ganse
Adem Gashi
Matthew Goppold
Isaac J. Greenleaf
Jenna C. Huber
Claire L. Hurst
Ethan L. Kanagy
Phuong Thy Le
Sarah E. Lefever
Jinge Ma
Henry B. Martin
Caleb E. Metzler
Dylan M. Porter
Robert S. Ross
Thomas F. Rouse
Micah J. Sauder
Greta E. Shumaker
Alana D. Stoltzfus
Daniella Stringer
Adam Sweigart
Lauren Thurber
Margaret C. Will
Emma G. Wilson
Amanda Yoder
Soleil A. Yoder Salim

Grade 11

Giftii Aga
Maelyn G. Aiken
Nardos Amare
Miranda K. Beidler
Lidya T. Belamo
Joseph M. Carreras
Yoseph Chong
Ella Coakley
Sophia S. Denlinger
Robson K. Dunwody
Lauren N. Eshleman
Madeleine E. Gerz
Reece D. Girdharry
Aidan Grambau
Ethan S. Groff
Mihret A. Haile
Rebecca Harmer
Declan Hersh
Ryan M. Kimbark
Lily E. Kratz
Sarah K. Lapp
Elijah M. Lazor
Nicholas C. Lees
Kate L. Lefever
Sophia R. Lehman
Allison L. LePrell
Gabriela M. Lopez
Josiah E. Martin
Victor G. Mattilio
Zachary J. Nell
Benjamin E. Nolt
Carter S. Palmer
SeungA Park
Cara I. Reiff
Emily R. Rhinevault
Sara K. Romero Garces
Nicholas S. Rothwein
Matthew J. Sampsell
Sarah H. Steckbeck
William R. Stillman
Heidi R. Stoltzfus
Sean D. Swartley
Joshua D. Umble
Owen W. Walker
Ryan J. Walker
Madison G. Watson
Madison C. Wissler

Grade 12

Eden A. Addisu
Isabella T. Astuto
Sarah K. Baak
Xiaohe Bai
Daniel S. Bekele
Ella M. Brubaker
Kylie J. Dagit
Grace N. Davidson
Yuansheng Deng
Robsan A. Dinka
Chloe L. Elie
Josiah M. Esch
Megan O. Esch
Cole R. Fisher
Wesley D. Fletcher
Tate M. Frailey
Joshua A. Gingrich
Jonathan Glick
Abigail M. Greenleaf
Ellie E. Groff
Claire E. Harbaugh
Jillian C. Hargraves
Marissa G. High
Cameron S. Hoober
Kate Hoober
Sara Hoober
Tiffany A. Iraheta
Doran T. Kennedy
Kaeleigh W. King
Sheyenne W. King
Hannah G. Kirk
Leilani Krady
Isaac M. Kraenbring
Courtney K. Lehman
Nanga Lin
Olivia P. Morrison
Joseph D. Nguyen
Nhi N. Nguyen
Joseph Nichols
Esther L. Nolt
Yongqiu Ou
Aniyah K. Oxendine
Amanda Pessolano
Madison N. Sehenuk
Olivia E. Shumaker
Rebecca K. Stoltzfus
Noelle L. Stringer
Qi Sun
Tram N. Van
Megan J. Wells
Micah D. Wenger
Aqlesiya S. Wondwossen
Luke W. Zeevaart
Keaidi Zhang